Блог

Метал – один з найпопулярніших будівельних матеріалів у світі

Метал – один з найпопулярніших будівельних матеріалів у світі

Металеві матеріали в секторі будівництва використовуються для створення опорних конструкцій і для посилення інших. Оскільки це один із найтвердіших і найстійкіших матеріалів на землі, він є основним компонентом в багатьох галузях промисловості, включаючи будівництво, автомобільну, сільськогосподарську сферу, виробництво харчових продуктів та напоїв та інше. Купити металопрокат по доступних цінах ви легко можете на сайті інтернет-магазину «Амбар». В каталозі https://ambar.org.ua/ ви знайдете широкий вибір конструкцій для будь-яких цілей.

Який метал частіше за все використовується для будівництва?

У будівництві найчастіше застосовуються:

  • сталь. Вона дозволяє створювати дуже міцні конструкції за відносно низькими цінами. Вона дуже універсальна, присутня у цивільних інженерних роботах, таких як мости, а також у будівлях усіх типів. Сталь використовується у великих металевих конструкціях, таких як промислові будівлі, фабрики та вежі електропередачі, які виготовляються з цього матеріалу з високою електропровідністю.
  • алюміній — легкий і міцний, його легко використовувати та транспортувати. Фізичні властивості роблять його ідеальним варіантом для будівельних проектів. Він має високу стійкість до корозії, а його плинність дає велику свободу архітекторам і дизійнерам.
  • мідь — стійка, довговічна, пластична та універсальна, а також на всі 100% підлягає переробці. Це найдавніший матеріал, використовуваний людиною. У будівельній галузі мідь найчастіше має попит для виробництва сайдингу, електропроводки, систем опалення, нафто- і газопроводів, систем для дощової води та покрівлі.
  • титан — вперше використаний у хімічній та аерокосмічній промисловості, він дуже легкий, надзвичайно міцний і має низький коефіцієнт теплового розширення, вдвічі менший, ніж у нержавіючої сталі. Звідси його застосування в системах опалення та охолодження, а також у трубах або елементах безпеки для зміцнення конструкції.

З новими техніками будівництва інші метали також впроваджуються в повсякденну роботу як окремих людей, так і будівельних робіт, але на цей момент та історично це основні матеріали, які допомогли архітектурі та будівництву досягти своїх найбільших висот витонченості.

Класифікація металевих матеріалів

Враховуючи широку розповсюдженість металевих конструкцій, виникає потреба в класифікації матеріалів. Ті, основним компонентом яких є залізо, називають чорним, решту просто класифікують як кольорові.

Залізо – основний компонент чорних металів. Він використовується в сплаві з невеликою кількістю вуглецю для виробництва сталі. Кольорові своєю чергою використовуються за певними властивостями, за якими вони перевершують залізо.

Таким чином, у будівельній промисловості метали використовуються в нескінченній кількості застосувань, будь це конструкції, облицювання фасадів, анкери, цвяхи, мотузки або корпуси. Метал є важливим елементом у сучасних будівлях і цивільних роботах. На відміну від інших матеріалів, він має прекрасні фізичні, технічні та експлуатаційні характеристики, довгий строк експлуатації.